Olimpiada Historyczna Juniorów jest konkursem historycznym organizowanym przez Polskie Towarzystwo Historyczne, które jest największą w Polsce organizacją społeczną skupiającą badaczy i miłośników historii.
Olimpiada odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Głównym celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowań historycznych oraz tworzenie warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu historii, a także do kształtowania i umacniania świadomości historycznej młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W dniu 10 marca 2024 r. w Poznaniu odbyło się podsumowanie V edycji Olimpiady Historycznej Juniorów. Naszą szkołę reprezentował Dominik Stec z klasy 7a, który otrzymał zaszczytny tytuł Laureata Olimpiady. Finał V edycji Olimpiady Historycznej Juniorów składał się z dwóch części eliminacji:
- etapu pisemnego, który odbył się 1 marca 2024 r. w Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie
oraz
- etapu ustnego, który odbył się w dniu 9 marca 2024 r. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Historii.
W tym roku po etapach szkolnym i okręgowym, w zmaganiach na szczeblu centralnym wzięło udział 79 uczestniczek i uczestników z całej Polski.

Dominik, gratulujemy wyników, które zostały okupione ciężką, pracą!!!
Lista Laureatów i Finalistów - POBIERZ

Dominik-Stec_Laureat_Olimpiady_Historycznej_04