Uczniowie klasy 2b odwiedzili rzeszowskie schronisko dla zwierząt "Kundelek". Wyjazd do schroniska poprzedziły lekcje z lekturą "Psie troski". Historia psa Betty, przygarniętego ze schroniska, który odwzajemnił się za okazaną troskę i opiekę, ratując życie nowemu opiekunowi bardzo poruszyła uczniów i była okazją do zainteresowania losem bezdomnych zwierząt. Głównym celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na los zwierząt oraz chęć I gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Uczniowie ofiarowali zwierzakom zebraną karmę i specjalne zabawki dla psów i kotów. Uczestniczyli też w zajęciach prowadzonych przez pracownika schroniska, z zaciekawieniem słuchali historii zwierzaków będących pod opieką schroniska. Zarówno lektura, jaki i wizyta w schronisku z pewnością pozostaną dobrą lekcją przyjaznego i odpowiedzialnego podejścia do wszystkich zwierząt.

2b-schronisko-kundelek-2024
2b-schronisko-kundelek-2024_02