1 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny, doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii.
W zmaganiach szkolnych wzięło udział 20 uczniów z klas 4-6 oraz 18 uczniów z klas 7-8.
Miło nam poinformować, że ośmioro uczniów uzyskało pozytywną kwalifikację komisji szkolnej i ich prace zostaną wysłane do weryfikacji przez komisję wojewódzką. Są to:
Martyna Michna z klasy 4a
Eliza Buczek z klasy 6b
Bartosz Czarnik z klasy 6b
Emilia Gutowska z klasy 6c
Gabriela Barłowska z klasy 7c
Alicja Kudła z klasy 7c
Julia Polak z klasy 8c
Maja Szczygieł z klasy 8c
O zakwalifikowaniu uczestników do etapu wojewódzkiego dowiemy się 22 października 2019 r., a 28 października 2019 r. odbędzie się etap wojewódzki konkursu.
Trzymamy kciuki za naszych uczniów!!!
dyktando_2019
Dyktando_N