W etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" w województwie podkarpackim trójka uczniów naszej szkoły odniosła sukces:
Karolina Pazdan z klasy 8a oraz Jakub Pazdan z klasy 6c zajęli II miejsce w kategorii prac multimedialnych (praca zbiorowa). Praca rodzeństwa, pt. „Czudec – nasza mała Ojczyzna” uczestniczyła również w etapie centralnym tego konkursu.
Zuzanna Mleczko z klasy 8a zajęła II miejsce w kategorii prac indywidualnych za album, pt. „666 lat miasta Rzeszowa”.
Wszyscy nagrodzeni uczniowie zostali również odznaczeni Regionalną Odznaką Krajoznawczą w stopniu brązowym.
Konkurs organizowany jest od początku lat 90-tych XX wieku przez Radę Programową do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK. Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej.
Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.