16 października klasy drugie świętowały DZIEŃ DRZEWA . Wspólne świętowanie miało na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie uczniów do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew. Na ten dzień chłopcy  przygotowali przedstawienie, w którym wystąpili w roli drzew. Dziewczynki z kolei zaprezentowały się w jesiennym tańcu. Uczniowie obejrzeli prezentacje o roli drzew w przyrodzie. Była pogadanka i zagadki przyrodnicze.  Degustowaliśmy produkty pochodzące z drzew, takie jak: herbatka lipowa z miodem ze spadzi iglastej i naturalny sok z brzozy. Uczniowie wykonali lapbooki o drzewach oraz prace przedstawiające jesienne drzewa. Nie zabrakło również elementu czytelniczego – pod drzewem czytaliśmy wiersze o drzewach i jesieni.

dzien_drzewa
dzien_drzewa_02