Nasza szkoła jest bardzo zaangażowana w działalność ekologiczną. Od wielu lat podejmujemy działania związane z ochroną środowiska, aby zmienić nasze nawyki na bardziej ekologiczne. Wiemy, że najlepsze efekty w nauczaniu uzyskuje się metodą działań, która wspierana wiedzą teoretyczną pozwala na trwałą i pełną realizację zamierzonych celów, dlatego realizujemy zadania zgodnie ze starą zasadą nauczania, która mówi: „Zapomniałem, co usłyszałem, pamiętam, co widziałem, rozumiem, co zrobiłem”.
Kładziemy też duży nacisk na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania przyniosą korzyści nie tylko naszym wychowankom, ale i całej społeczności lokalnej oraz będą motywować i pobudzać do podejmowania ciekawych inicjatyw ekologicznych.
W tym miejscu pragniemy podzielić się z Wami najciekawszymi działaniami podejmowanymi w każdym (kolejnym) roku szkolnym.

W dniu 19.12.2023 uczniowie, którzy przynieśli najwięcej makulatury otrzymali nagrody ufundowane przez Szkołę i Radę Rodziców.
Nagrody zostały przyznane 20-tu uczniom. Każdy z nich przyniósł minimum 100 kg makulatury.
WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE:
1. IGOR POLAK, KL.8A -(3200 KG)
2. ADRIAN FAJARDO, KL.3A - (1650 KG)
3. BŁAŻEJ SZETELA, KL.2C - (736 KG)
4. MIŁOSZ STANKIEWICZ, KL.5B - (445 KG)
5. LAURA DEC, KL. 3A - (400 KG)
6. WIKTORIA LEW, KL. 1B - (378 KG)
7. TOMASZ PODLEŚNY, KL. 5B - (324 KG)
8. KAROL WCISŁO, KL. 2A - (260 KG)
9. LENA PISAREK, KL. 6B - (200 KG)
10. TAMARA PISAREK, KL. 4B - (200 KG)
11. MIKOŁAJ CETNAROWSKI, KL. 1B - (200 KG)
12. IGNACY SZPUNAR, KL. 8B - (150 KG)
13. WIKTORIA SPIRAŁA, KL. 2A - (145 KG)
14. KACPER WÓJCIK, KL. 2A - (145 KG)
15. ANTONI SARNA, KL. 3A - (125 KG)
16. LILIANA SARNA, KL. 1A - (120 KG)
17. MAJA SZUBART, KL.2C - (107 KG)
18. MICHALINA DOMOŃ, KL.1A - (100 KG)
19. SZYMON STEC, KL. 2C - (100 KG)
20. DOMINIK STEC, KL. 7A - (100 KG)
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

konkurs-zbierania-makulatury_2023_02
konkurs-zbierania-makulatury_2023_03
1 2

W tym roku kolejny raz ogłoszony został przez Okręg Podkarpacki Ligi Ochrony Przyrody w Rzeszowie konkurs pn. "Energia z lasu". Skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu całego województwa podkarpackiego.
Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekologicznej, kształtowanie postaw proekologicznych, przybliżenie wielofunkcyjności ekosystemu leśnego jako źródła zrównoważonej energii oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży.
Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła prace w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nagrodzono 41 młodych osób, które w urokliwy sposób przedstawiały temat konkursu.
Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie:
Wiktoria Styrna kl. 1a
Marcin Ruszała kl. 1a
Tymoteusz Dębiec kl. 1a
Agata Szeliga kl. 2a
Wiktoria Spirała kl. 2a
Julia Tatrzańska kl. 2b
Wiktoria Wcisło kl. 8b
Serdecznie gratulujemy!

energia-z-lasu_2023_02
energia-z-lasu_2023_03
energia-z-lasu_2023_04
energia-z-lasu_2023_05
energia-z-lasu_2023_06
energia-z-lasu_2023_07
energia-z-lasu_2023_08
1 2 3 4 5 6 7

Nasza szkoła jest bardzo zaangażowana w działalność ekologiczną. Od wielu lat podejmujemy działania związane z ochroną środowiska, aby zmienić nasze nawyki na bardziej ekologiczne. Dlatego nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1a spotkali się z panem Mirosławem Ruszałą ze Stowarzyszenia Ekoskop. W czasie zajęć poznali tajniki recyklingu, by dzięki segregacji mądrze dbać o naszą Planetę.

1a_segrguje_bo_warto
1a_segrguje_bo_warto_02
1a_segrguje_bo_warto_03
1a_segrguje_bo_warto_04
1a_segrguje_bo_warto_05
1a_segrguje_bo_warto_06
1a_segrguje_bo_warto_07
1a_segrguje_bo_warto_08
1a_segrguje_bo_warto_09
1a_segrguje_bo_warto_10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

W dniu 30.11.2023 w siedzibie MPGK w Rzeszowie odbyło się podsumowanie VII edycji międzyszkolnego konkursu ekologicznego p.n. "Segreguję, bo warto dla ochrony klimatu".
Piąty rok z rzędu zajęliśmy I miejsce w dwóch kategoriach:
- za największą zbiórkę surowców wtórnych
- za największą zbiórkę surowców wtórnych w przeliczeniu na jednego ucznia
Szkoła zebrała łącznie 11320 kg makulatury i plastiku.
Otrzymaliśmy nagrodę finansową w wysokości 3000 zł, która tradycyjnie przeznaczona zostanie na pomoce dydaktyczne dla uczniów.
To sukces całej naszej bardzo zaangażowanej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli!!!!!!!
Niebawem ogłosimy nazwiska uczniów, którzy przynieśli najwięcej makulatury. Uczniowie otrzymają nagrody od Rady Rodziców i Dyrekcji szkoły za swoje zaangażowanie!

W ciepły i słoneczny jesienny dzień klasy 4a i 4b wybrały się na wycieczkę do Leśnictwa Pateraki w Cmolasie. Jako szkoła promująca ekologię od najmłodszych lat staramy się rozbudzać w dzieciach zainteresowanie pięknem otaczającego ich świata oraz rozumienie potrzeby ochrony przyrody.
To wszystko nasi uczniowie poznali podczas dzisiejszego spotkania z leśniczym, który w ciekawy i interesujący sposób przedstawił młodemu pokoleniu historie drzewa „od ziarenka do dojrzałego drzewa”.
Ponadto było poznawanie różnych rodzajów grzybów, poszukiwanie ich w runie leśnym, rozróżnianie gatunków młodych drzewek, ognisko, kiełbaska i śpiewy w autokarze.
To była była piękna lekcja przyrody i ekologii oraz przyjaźni klasy 4a i 4b.
Zobaczcie sami …