Z okazji Dnia Mamy i Taty przedszkolaki zaprezentowały swój program taneczno - wokalno - recytatorski. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Uroczystości z okazji „Dnia Mamy i Taty” dostarczyły wszystkim wiele radości i szczęścia.

dzien_mamy_taty_2019_01
dzien_mamy_taty_2019_02
dzien_mamy_taty_2019_03
dzien_mamy_taty_2019_04
dzien_mamy_taty_2019_05
dzien_mamy_taty_2019_06
1 2 3 4 5 6

To był dzień długo wyczekiwany przez wszystkie przedszkolaki. W piątek już o 8:00 zwarci i gotowi czekaliśmy na odjazd autokaru w kierunku zagrody edukacyjnej "Ranczo Pstrągowa”. Wycieczka obfitowała w same atrakcje i rozpoczęła się od zwiedzania 10-cio hektarowego mini zoo, gdzie dzieci mogły przebywać w otoczeniu ciekawych gatunków zwierząt. Nie wszystkie zwierzęta były oswojone ale do niektórych bez problemu można było podejść, pogłaskać je, a nawet nakarmić z ręki. Następnie, po krótkim spacerze przez las, nadszedł czas na kiełbaski z grilla, a po nich dalsza część uciech na świeżym powietrzu. „Ranczo Pstrągowa” oferuje bowiem dla swoich najmłodszych gości huśtawki, trampoliny, zjeżdżalnie, a także boisko do gry w piłkę. Zwieńczeniem atrakcji była przejażdżka na przyczepie ciągniętej przez traktor, oraz wizyta w gospodarstwie wiejskim.

wycieczka_pstragowa_1
wycieczka_pstragowa_2
wycieczka_pstragowa_3
wycieczka_pstragowa_4
wycieczka_pstragowa_5
wycieczka_pstragowa_6
1 2 3 4 5 6

Przedszkolaki udały się do Biblioteki Publicznej Filia nr 10 na ostatnią w tym roku szkolnym lekcję biblioteczną. Spotkania, przygotowujące dzieci do roli czytelników, składały się z dwóch cykli; „Bajkowe pory roku” oraz „Gdzie mieszka bajeczka”. Młodzi słuchacze czerpali informacje, dotyczące przyrody, za pośrednictwem literatury przedstawianej przez Panie: Wiosnę, Lato, Jesień i Zimę oraz poznawali klasykę gatunku reprezentowaną przez polskich pisarzy: Brzechwę, Tuwima, Chotomską i innych. Podczas ostatniego spotkania przedszkolaki wysłuchały „Prośby książki” oraz utrwaliły swoją wiedzę na temat zasad korzystania z zasobów biblioteki. Na zakończenie wszyscy mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki i dyplomy.

lekcja_biblioteczna_2019_01
lekcja_biblioteczna_2019_02
lekcja_biblioteczna_2019_03
lekcja_biblioteczna_2019_04
lekcja_biblioteczna_2019_05
1 2 3 4 5

Nasze Przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Spintem do Maratonu". W tym roku pobity został  rekord jeśli chodzi o liczbę przedszkoli biorących udział w akcji jak i pokonany dystans, który wyniósł 42309,59 km. Mamy nadzieję, że udział w maratonie będzie zachętą do kontynuowania promocji biegów i także innych aktywności fizycznych przez cały rok.

maraton_przedszkolakow_2019_01
maraton_przedszkolakow_2019_02
maraton_przedszkolakow_2019_03
1 2 3

Nasze Przedszkolaki powitały Wiosnę. Najpierw zapoznały się z tradycją robienia Marzanny, wspólnie wykonały Marzanę, następnie wyruszyły z nią w kolorowym pochodzie. Zima została pożegnana w ogródku przedszkolnym. Zaś piosenkami i wierszami powitały Wiosnę i w radosnym rozśpiewanym pochodzie przyprowadziły ją w mury przedszkola.

wiosna_przedszk_2019_01
wiosna_przedszk_2019_02