PLAN PROMOCJI ZDROWIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W RZESZOWIE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023 - POBIERZ

Uczeń naszej Szkoły uczęszczający do klasy 5A PIOTR WIATER od kilku lat trenuje Judo. Wymaga to od niego wiele poświęcenia, gdyż treningi są bardzo intensywne i wyczerpujące. Piotrek osiąga duże sukcesy w tej dyscyplinie sportu. Praktycznie niemal na każdych zawodach staje na podium.
Kto wie, może w przyszłości będzie reprezentował Polskę w zawodach seniorów najwyższej rangi!
Ostatnim jego sukcesem jest I miejsce w International Judo Dragon Cup w Krakowie w kategorii MV 13-55, które zdobył w dniu 11.03.2023. W Turnieju wystartowało blisko 500 zawodników z 27 krajów i 38 klubów!
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!!
CZEKAMY NA KOLEJNE SUKCESY!!!!

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziano atrakcyjne nagrody. Aby jednak dzieci bezpiecznie i w pełni mogły skorzystać z wszelkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola Rodzica jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw, zawartych w ulotce - POBIERZ. Warto chociaż w kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły. Serdecznie zapraszamy do wspaniałej aktywności na wiosnę.
Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy po zgody na udział w kampanii.
Koordynatorem akcji jest p. Danuta Chmaj

Dzisiejszy dzień dostarczył naszym uczniom sporo wrażeń. Naszą szkołę odwiedzili dziś niesamowici goście, jakimi byli piłkarze CWKS Resovii Rzeszów - Radosław Adamski (absolwent naszej szkoły) - kapitan zespołu grający z nr 17 oraz Miłosz Kałahur - lewy obrony grający z nr 23. Oczywiście obok ogromnej radości i miliona pytań do zawodników Klubu Resovii, największą atrakcja były dla dzieci konkurencje sprawnościowe oraz konkurs w żonglowaniu piłką. Mieliśmy również okazję poznać maskotkę zespołu – "Maltańczyka", z którym wszystkie dzieci chciały sobie zrobić zdjęcia. Emocji było sporo, zabawa była przednia, ale najważniejsze było poznać wielkie sławy naszej drużyny piłkarskiej. To była dla nas prawdziwa przyjemność i zaszczyt poznać tak wielkich sportowców. Na koniec nasi piłkarze rozdali dzieciom Resoviackie upominki oraz złożyli własnoręczne autografy na kartkach z ich wizerunkami.
Składamy również serdeczne podziękowania Panu Miłoszowi Kruczkowi za zorganizowanie nam spotkania z piłkarzami.
https://cwks-resovia.pl/2023/03/07/resovia-z-wizyta-w-szkole-podstawowej-nr-2-w-rzeszowie/ 

spotkanie_z_pilkarzami_Resovii
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_02
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_03
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_04
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_05
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_07
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_08
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_09
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_10
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_11
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_12
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_13
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_14
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_15
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_16
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_17
spotkanie_z_pilkarzami_Resovii_18
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Z przyjemnością informujemy, że ERNEST KUBALA uczeń klasy 6B w ubiegły weekend zajął III miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Lekkiej Atletyce (skok w dal) w kategorii U-14.
To kolejny sukces tego niezwykle utalentowanego sportowo naszego ucznia. Warto dodać, że Ernest w bieżącym roku szkolnym zajął dwukrotnie I miejsce w Mistrzostwach Rzeszowa (Igrzyska Dzieci) na otwartym Stadionie i w Hali w skoku w dal.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!!

Miło nam się pochwalić, że uczeń naszej szkoły – Wiktor Brodzicki zajął II miejsce w Międzyszkolnych Rozgrywkach Tenisa Stołowego "O Puchar Pluszowego Misia", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3. Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie rozwijają swoje pasje i talenty, a tym samym jeszcze bardziej, kiedy uwieńczone są tak wielkimi sukcesami. Wiktor WIELKIE BRAWA I OGROMNE GRATULACJE!!!

Wiktor_Brodzicki_6a_02
Wiktor_Brodzicki_6a_03
Previous Next Play Pause
1 2