„Kwiaty dla hospicjum” to akcja charytatywna, która ma na celu pomoc dla ciężko chorych dzieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zbierają pieniądze potrzebne do funkcjonowania Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
Zbiórka ma miejsce na wiosnę, kiedy w ogródku szkolnym zakwitną żonkile własnoręcznie zasadzone przez uczniów. Ofiarodawcy za swoje datki otrzymują w podzięce żonkil, który jest symbolem nadziei.
Koordynatorami akcji w szkole są panie: Ewelina Sowa, Urszula Granat i Elżbieta Bała.

dyplom_hospicjum_2023
podziekowanie_hospicjum_2022
kwiaty_hospicjum_2019_08
podzie_hosp_18
1 2 3 4

Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie, w ramach akcji charytatywnej "Kwiaty dla Hospicjum", kolejny rok z rzędu zbierała pieniądze dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Nasi wolontariusze zebrali w sumie 27 232,07 zł.
Działania, które podjęliśmy w tym roku, to:
1. Udział w konferencji "Pola Nadziei" 29 marca 2023r. Reprezentowały nas pani Elżbieta Bała oraz Julia Wyrostkiewicz z klasy 7a i Hanna Wojtowska z klasy 8b.
2. Zorganizowanie kwesty w szkole, podczas której zebrano 1771,43 zł.
3.Udział w finale akcji "Pola Nadziei". Nasi uczniowie kwestowali 21 i 22 kwietnia w wybranych sklepach oraz 23 kwietnia pod Kościołami.
Wykaz wolontariuszy - POBIERZ

dyplom_hospicjum_2023
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_3a
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_3a_02
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_04
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_05
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_06
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_13
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_12
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_08
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_09
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_02
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_07
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_11
Kwiaty_dla_Hospicjim_2023_03
kwiaty_dla_hospicjum-2023_1
kwiaty_dla_hospicjum-2023_1_02
kwiaty_dla_hospicjum-2023_2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz pokazali, że mają niezwykłą empatię. Wzięli udział w kwestach na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Po niedzielnych kwestach pod kościołami zorganizowali zbiórkę pieniędzy wśród uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej nr 2. Następnie w piątek i sobotę (8 i 9 kwietnia) zbierali pieniądze potrzebne na leczenie chorych dzieci w sklepach Frac na ulicy Chełmońskiego 1, Lwowskiej 6 i Solarza 15. Ofiarodawcom rozdawali niezmiennie żonkile, które są symbolem nadziei.

Drodzy Państwo, jak Państwo zapewne wiecie nasza szkoła czynnie włączała się w akcje charytatywną „Kwiaty dla hospicjum” – która podległa pod ogólnopolską zbiórkę dobrowolnych datków na rzecz podopiecznych fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. W ubiegłych latach – kwestę realizowaliśmy we współpracy z rzeszowskimi parafiami – a każdy dobroczyńca otrzymał żonkila – kwiat symboliczny oznaczający między innymi szansę na poprawę przyszłości.
W tym roku wszyscy wiemy, że kwestowanie na rzecz dzieciaków sprawić mogłoby więcej szkody niż pożytku, dlatego pragniemy poinformować wszystkich chętnych ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wesprzeć tą szlachetną akcję, że Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci zdecydowało się w tym roku przeprowadzić akcję „Pola Nadziei” w formie internetowej, co jest odpowiedzią na dotykającą wszystkich Polaków sytuacją epidemii w kraju.
W jaki sposób w ramach WIRTUALNEJ Kampanii "Pola Nadziei" można wesprzeć Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci? Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej:
W ramach podziękowania – zgodnie z informacjami zamieszczonymi na powyższej stronie – dla każdego dobroczyńcy trafi Internetowo Żonkilowa pocztówka.
Zachęcamy do wsparcia akcji – w myśl motta towarzyszącego Dobroczyńcom Hospicjów – „Co zasiejesz, to zbierzesz”

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w akcji charytatywnej wspierającej chore dzieci. 3 kwietnia nasi podopieczni, nie zważając na chłód, kwestowali pod rzeszowskimi kościołami. Wszystkim ofiarodawcom rozdawali kwiat żonkila wyhodowany w szkolnym ogródku. Dlaczego żonkil? To symbol nadziei, nieodłączny elementu pracy hospicyjnej. W bieżącym roku działaliśmy w ramach większej akcji „Pola Nadziei”.
Kochani Uczniowie, jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

Link do materiału TVP Rzeszow:

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”
/Papież Franciszek/
W myśl tych słów uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie już po raz drugi zorganizowali kwestę dla ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
W ramach akcji charytatywnej „Kwiaty dla Hospicjum” uczniowie klas: 1a, 2a, 5b i 8b  jesienią zasadzili żonkile w ogródku szkolnym, następnie 31 marca i  7 kwietnia została przeprowadzona kwesta pod kościołami w parafii Chrystusa Króla i Świętego Krzyża w Rzeszowie, podczas której uczniowie obdarowywali symbolicznym kwiatem wszystkich tych, którzy wrzucali wolne datki, manifestując tym samym  bezinteresowne wsparcie dla potrzebujących.
W tym roku uczniowie zebrali 5663,00, które zostały w całości przekazane na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.
Uczniowie wykazali się bezinteresownością, wytrwałością i wielkim sercem poświęcając swój wolny czas na pracę na rzecz najsłabszych, nieuleczalnie chorych dzieci. Dzięki ich zaangażowaniu i zebranym funduszom placówka będzie mogła poprawić jakość życia zarówno dziecka, jak i jego rodziny.
Organizatorami akcji w szkole są panie: Ewelina Sowa, Urszula Granat, Elżbieta Bała
Pomagam, bo…mogę…chcę… wybieram…
kwiaty_dla_hospicjum_1