Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania właściwej pomocy. W tym celu w naszej szkole zorganizowano warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas VI, VII i VIII. Zajęcia przeprowadził dla nas Pan Oskar Zieliński – doświadczony ratownik medyczny z Centrum Medycznego MEDYK Rzeszów. Podczas zajęć uczniowie mieli szansę poznać zasady postępowania w sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu. Nabyli wiedzę i umiejętności m.in. dotyczącą zabezpieczenia miejsca zdarzenia, ocenę stanu zdrowia poszkodowanych, obserwacji czynności życiowych oraz używania środków służących do udzielania pierwszej pomocy. Cenną lekcją były również zajęcia praktyczne z fantomem, gdzie uczniowie mieli możliwość nauki podstawowych czynności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności naszych uczniów pozwolą im odpowiednio reagować i zawsze nieść pomoc osobom, które jej potrzebują. Nie bądźmy zatem obojętni, udzielenie pierwszej pomocy może uratować czyjeś życie. Pamiętajmy o tym!

WARSZTATY_Z_PIERWSZEJ_POMOCY_02
WARSZTATY_Z_PIERWSZEJ_POMOCY_03