Drodzy Rodzice i Uczniowie
Znaleźliśmy się w trudnej i niecodziennej rzeczywistości, nowej dla nas wszystkich. Jako nauczyciele staramy się unormować sytuację i opracować właściwe rozwiązania dla naszych Uczniów i Rodziców.
W dalszym ciągu naszym głównym narzędziem wzajemnej komunikacji pozostaje e-dziennik.
Dodatkowo, aby usprawnić proces dydaktyczny, materiały edukacyjne przekazywać będziemy za pomocą strony internetowej (zakładka “zdalne nauczanie”), wirtualne spotkania z użyciem Office 365 (aplikacja Teams), a także z wykorzystaniem innych środków komunikacji elektronicznej np. komunikatory społecznościowe (po wcześniejszym ustaleniu tego z nauczycielem, uczniem i rodzicem).
Przygotowaliśmy nowy plan lekcji, który zostanie przekazany przez wychowawców i umieszczony w e-dzienniku. Nauczyciele będą do dyspozycji uczniów i rodziców, zarówno w trakcie trwania lekcji (wg planu), jak i po jej zakończeniu. Będą możliwe również konsultacje popołudniowe, w formie i w czasie ustalonym z nauczycielem.
W dniu jutrzejszym tj. 25 marca zaczynamy od zajęć informatycznych i “wirtualnego spotkania” z wychowawcami klas według poniższego planu: POBIERZ
Prosimy uczniów (w miarę możliwości) o wcześniejsze zalogowanie się w Office 365 zgodnie z instrukcją dołączoną w linku POBIERZ. Uczniowie, którym nie uda się tego zrobić w wyznaczonym czasie, będą mieli taką możliwość w terminie późniejszym. To jest tylko próba i testowanie naszych narzędzi przekazu, prosimy o spokojne podejście do tematu.
Jeżeli ktoś nie może skorzystać w tym czasie z komputera, jest możliwość instalacji pakietu OFFICE 365 na telefon po uprzednim zalogowaniu się na konto Office 365.
Pozostałe informacje dotyczące nauczania w kolejnych dniach, zostaną przekazane przez wychowawców i nauczycieli przedmiotów.
Liczymy na rzeczowe i konstruktywne uwagi, jak również wsparcie naszych działań na gruncie domu. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Dyrekcja i Nauczyciele SP 2