Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony 21 listopada i ma służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie innym przyjemnych, pozytywnych emocji. Obecnie jest obchodzony w ponad 180 krajach na świecie.
Święto zostało ustanowione w 1973 roku jako World Hello Day w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy amerykańskich studentów – braci Briana i Michaela McCormacków. Postanowili oni zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem, do którego doszło w tym samym roku. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, a nie budują. Propagowanie życzliwości miało za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
Bądźmy więc dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy, uśmiechajmy się do siebie, pomagajmy sobie, bądźmy empatyczni i tolerancyjni wobec innych.
Od lat celebrujemy w naszej szkole „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”, którego ideą jest hasło „Bądź wśród życzliwych”. Uczniowie przesyłali sobie miłe pozdrowienia, a „Szkolna Poczta” dostarczała adresatom życzenia. Szkoła była udekorowana „uśmiechniętymi buźkami” i ‘kolorowymi serduszkami.
W tym roku, w czasie zdalnego nauczania, uczniowie przygotowali prace plastyczne, kartki z życzeniami i pozdrowieniami, kodeksy życzliwości, a wszystkie tematycznie związane ze Świętem. Jesteśmy przekonani, że okazywanie życzliwości będzie obowiązywało przez okres kolejnych dni, tygodni i miesięcy, ponieważ wiemy, jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu i niesienie bezinteresownej pomocy innym.
Samorząd Uczniowski przygotował życzenia dla pracowników szkoły.
Zachęcamy do obejrzenia prezentacji, w której znalazły miejsce prace naszych uczniów. - POBIERZ