16 kwietnia w bibliotece szkolnej odbędzie się konkurs recytatorski dla kl. 1-3. Każdego roku towarzyszy nam inne hasło. Tematem tegorocznego konkursu jest wiosna. Uczestnicy sami wybierają wiersz, który będą prezentować przed komisją. Zapisy przyjmujemy do 10 kwietnia po wyłonieniu wykonawców w konkursach klasowych. Wychowawcy zgłaszają imię i nazwisko ucznia oraz autora i tytuł wybranego wiersza. Maksymalnie pięcioro dzieci z każdej kl. 1-3. Kolejność wystąpień ustalona zostanie drogą losowania. Podczas recytacji komisja będzie oceniać: znajomość tekstu, prawidłową dykcje, intonację i ogólny wyraz artystyczny (rekwizyty, przebrania). Tekst wiersza powinien składać się z co najmniej trzech zwrotek. Przewiduje się nagrody za zajęcie 1, 2 i 3 miejsca. Najlepsze wystąpienia zostaną zaprezentowane na szkolnej stronie internetowej.
Tutaj można obejrzeć nagrania nagrodzonych uczniów z poprzedniego konkursu: http://www.sp2.rzeszow.pl/new/index.php/pl/z-zycia-szkoly/1636-rozstrzygniecie-szkolnego-konkursu-recytatorskiego