Drodzy Państwo – Rodzice Ósmoklasistów
W dniach 16-18 czerwca Państwa dzieci przystępują do pierwszego ważnego w ich życiu egzaminu. Chcemy, aby wiedzieli, że mogą liczyć na wsparcie, zarówno Was - rodziców, jak i nas – nauczycieli. Większość z nich sumiennie podchodziła do swoich obowiązków i jesteśmy pewni, że są dobrze przygotowani do tego wyzwania. Trzymamy za nich kciuki i życzymy „połamania długopisów”.
Wychowawcy klas podali Państwu szczegóły dotyczące egzaminu, podczas wywiadówki on-line, natomiast uczniowie zostali poinformowani o organizacji egzaminu podczas zdalnych godzin wychowawczych, a także poprzez przygotowaną dla nich przez p. Pedagog prezentację, znajdującą się na stronie internetowej szkoły. Dostępna również tutaj.POBIERZ
Wszelkie dostępne informacje na temat egzaminu znajdują się na stronie: http://www.oke.krakow.pl/inf/
Prosimy o przypomnienie dzieciom następujących ważnych kwestii:
1. Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.10 – 8.30 (egzamin rozpoczyna się o godzinie 9.00). Prosimy o dopilnowanie, aby nikt się nie spóźnił.
2. Uczniowie będą wchodzić dwoma wejściami (głównym i od strony placu zabaw) według rozpiski przesłanej im przez wychowawców na Outlook w Office 365.
3. Powinni mieć ze sobą:
a. w dniu 16 czerwca - oświadczenie podpisane przez rodzica - dostępne w załączniku do tej wiadomości na e-dzienniku i na stronie internetowej szkoły POBIERZ. Pusty formularz oświadczenia można odebrać również ze szkoły w dniu 15 czerwca bądź napisać oświadczenie odręcznie.
b. maseczkę, legitymację, 2-3 długopisy lub pióro z czarnym tuszem/atramentem, linijkę (w drugim dniu), małą butelkę wody
4. Uczniowie muszą pamiętać o:
a. obowiązku zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz każdorazowo, kiedy w sali egzaminacyjnej do zdającego podchodzi członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, lub kiedy zdający opuszcza salę egzaminacyjną
b. konieczności zdezynfekowania rąk przy wejściu do szkoły
c. zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi, a także pożyczania sobie przyborów
d. niedotykaniu dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganie higieny podczas kaszlu i kichania (zakrywanie ust zgięciem łokcia)
e. zakazie gromadzenia się w grupach, np. aby podzielić się między sobą wrażeniami po egzaminie.
W razie pytań dotyczących egzaminu, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Dyrekcja SP2