Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła wzięła udział w konkursie na stworzenie Zielonego Miejsca w ramach projektu "Jestem świadomy, to się opłaca" i otrzymała nagrodę w kwocie 1.300 zł. W ramach tej kwoty zostały zakupione rośliny, które posadzono przy boisku sportowym tworząc miejsce nasadzone roślinnością nektaro- i pyłkodajną stanowiącą pożytek dla tak ważnych organizmów zapylających. Zielone Miejsce ma ogromne znaczenie dla szkoły, ponieważ umożliwi nam propagowanie wiedzy przyrodniczej wśród naszej społeczności i współpracujących z nami placówek na temat roli dziko żyjących pszczół w środowisku naturalnym. Ponadto nasza placówka przystąpiła do projektu, w ramach którego wykonamy domki dla pszczół murarek, a Zielone Miejsce bez wątpienia będzie sprzyjało ich zasiedleniu oraz umożliwi obserwację ich życia.
W projekt zaangażowane były:
Pani dr Marta Pisarek
Nauczyciele: Iwona Malinka, Urszula Granat, Agnieszka Bator,