W środę 12 października klasa 3a wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Bała odwiedziła Muzeum Łowiectwa w Rzeszowie. Podczas spotkania, które poprowadził Pan Mateusz Juchno z Koła Łowieckiego "Rogacz" dzieci dowiedziały się o znaczeniu łowiectwa w obecnym czasie, o roli myśliwych w gospodarce leśnej, jak właściwie zachowywać się w lesie oraz co robić w przypadku spotkania z dzikimi zwierzętami leśnymi. Z ciekawością wysłuchały także historii życia św. Huberta, patrona myśliwych. Trzecioklasiści wykazali się dużą wiedzą na temat zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Zadawali też wiele pytań, które ułożyli przygotowując się do wywiadu.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały edukacyjne materiały a w ramach podziękowania przekazały własnoręcznie wykonany album „Królestwo Zwierząt Leśnych”.
Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję.

muzeum_lowiectwa_3a_02
muzeum_lowiectwa_3a_03