W bieżącym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w realizację programu profilaktycznego Polskiego Czerwonego Krzyża „Dziel się uśmiechem”. Tym razem to pierwszaki przy współpracy ze Szkolnym Kołem PCK poznawały zasady prawidłowej higieny jamy ustnej oraz dowiedziały się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. W trakcie zajęć, w przyswojeniu uczniom nowych wiadomości pomogły rebusy, krzyżówki, prezentacja multimedialna, książeczka „Dziel się uśmiechem” a także doświadczenie z jajkiem. Przy ćwiczeniach, grach i quizach dzieci zdobyły wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a ponadto świetnie się bawiły.
Wierzymy, że wiedza zdobyta dzięki realizacji programu zostanie z nami na długie lata i będziemy mogli Dzielić się Uśmiechem również w dorosłym życiu.

dziel_sie_usmiechem_2023_06
dziel_sie_usmiechem_2023_07