W dniu 7 października br. nasza szkoła wzięła udział w IX Integracyjnym Mitingu w Biegach Przełajowych organizowanych przez Zespół Szkół UNICEF w Rzeszowie. Cel tej ogromnej imprezy, był bardzo szlachetny, a mianowicie promowanie zdrowego stylu życia poprzez popularyzację biegów wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz integrację uczniów szkół z terenu miasta Rzeszowa. Wśród 88 uczestników, naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8a - Aleksandra Kiełbasa, która w swojej kategorii dziewcząt klas VII-VIII uzyskała dyplom za I miejsce oraz pamiątkowy medal z tej wielkiej uroczystości. Warto również dodać, że podczas tych emocjonujących chwil Oli towarzyszyła cała jej klasa, która podzielona na małe grupki i ustawiona na całej długości biegu przełajowego na 500 m gorąco jej kibicowała i wspierała głośnymi okrzykami, motywując Olę do wiary we własne siły. To bardzo wzruszające wydarzenie długo pozostanie w mojej pamięci, jako wychowawcy. Wzajemny szacunek dla osób niepełnosprawnych, zwykły uścisk dłoni jako symbol, że wszyscy jesteśmy równi, słowa uznania, że mimo trudności potrafimy się zjednoczyć to wartości najcenniejsze w naszym życiu. OLU I CAŁA MOJA KLASO „VIII A” jestem z Was ogromnie dumna, że swoją postawą i zachowaniem pokazaliście dziś swoją „klasę”. OLEŃKO WIELKIE GRATULACJE!!!

miting_przelajowy_intro
miting_przelajowy