W dniu 10.03.2023 r. odbył się w naszej szkole kolejny event sportowo - edukacyjny, tym razem dla uczniów z klas starszych. Zajęcia przygotowane przez Fundację Rozwoju Umiejętności Społecznych FRUMIS, Stowarzyszenie Inspiracji i Rozwoju "Perspektywa", CSP „Team”, ZIQA, FizjoFlorist, 3-2-1 foto Fotobudka były bardzo różnorodne.
W pierwszej części uczniowie mogli nauczyć się podstaw żonglerki, manipulacji sprzętem cyrkowym/kuglarskim, doskonalić swoje umiejętności w zakresie panowania nad emocjami, współdziałania oraz komunikacji. Dowiedzieli się czym jest zdrowe odżywianie, a także jak ważny jest ruch dla naszej kondycji fizycznej. Mieli możliwość wykonać ozdoby świąteczne z wykorzystaniem roślin i naturalnych rekwizytów.
Po krótkiej przerwie na ciepły posiłek, w sali gimnastycznej uczniowie wzięli udział w grach
i zabawach ruchowych, które uczyły współpracy w grupie, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także uświadomiły dzieciom, że nastawienie i pozytywne intencje wobec drugiej osoby są kluczowym czynnikiem wpływającym na porozumienie się.
Na szkolnym korytarzu czekała na uczniów „Strefa drewnianych gier”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przeróżnej wielkości i kształtu klocki oraz wielkoformatowe drewniane gry planszowe miały na celu rozbudzić kreatywność uczniów, wspierać ich motorykę, a przede wszystkim integrować ich ze sobą.
Na zakończenie wszystkim uczniom rozdano pamiątkowe medale, certyfikaty, odblaski i koszulki.
To było popołudnie pełne wrażeń i dobrej zabawy. Dziękujemy wszystkim prowadzącym zajęcia i zapraszamy do nas ponownie.